loading

Dostarczanie sieci w usłudze – Network as a Service


Znamy przypadki firm, w których najważniejszy jest rozwój ich tzw. core business. W takich przypadkach właściciele często decydują o kupowaniu usług wspomagających ich firmę z rynku, zamiast budować niezbędną infrastrukturę, zespół, edukować pracowników, walczyć z problemami rekrutacyjnymi itd.

Ta idea zapoczątkowała model biznesowy, jakim jest outsourcing usług, a także piorunujący rozwój usług tzw. aaS, czyli “w usłudze” (ang. as a service). Przykładami usług as a service są wszelkiej maści usługi z branży IT jak np. Software as a Service. Przykład: po co zatrudniać programistów do napisania oprogramowania do prowadzenia projektów, jeśli na rynku istnieją świetne, profesjonalne systemy dostępne przez Internet , których próg cenowy pozyskania dla firmy jest stosunkowo mały np. kilkaset USD miesięcznie?

Grandmetric zauważa potrzebę takich usług w świecie infrastruktury sieci komputerowych. Jeśli nie chcesz zajmować się licencjami, zakupami sprzętu sieciowego, projektowaniem sieci i jej utrzymaniem, od dzisiaj możesz mieć sieć w usłudze, czyli Network as a Service (NaaS).