loading

Szkolenie “Enterprise Wireless Advanced”


Nadszedł czas na przedstawienie naszego najmłodszego dziecka, szkolenia łączącego dwa światy – „Wireless” i „Networking”.

Czemu to szkolenie jest inne?

To unikalne szkolenie, łączy teoretyczne podstawy transmisji bezprzewodowej oraz standardów Wireless LAN (WiFi), z praktycznymi aspektami projektowania sieci bezprzewodowych, takimi jak: pomiary, planowanie i rozwiązywanie problemów w sieciach, aż po wdrożenie i konfigurację urządzeń sieciowych CISCO. Po tym szkoleniu zrozumiesz, jak działa transmisja radiowa oraz mechanizmy dostępu i bezpieczeństwa w sieciach WiFi, jak również będziesz w stanie zaplanować, skonfigurować i rozwiązywać problemy w realnym systemie. Unikalność tego szkolenia wynika również z połączenia wiedzy i doświadczenia dwóch prowadzących trenerów, jednego skupiającego się na fazie badawczo-rozwojowej w systemach radiowych i drugiego, posiadającego szerokie doświadczenie w projektowaniu i konfiguracji sieci, posiadającego wiele certyfikatów sieciowych.

Skąd pomysł na to szkolenie?

Pomysł na to szkolenie pojawił się, kiedy podczas rozmów z klientami odnośnie technologii CISCO Wireless, zrozumieliśmy, że przedstawienie aspektów konfigurowania sieci bezprzewodowych oraz rozwiązywania problemów w takich sieciach, bez zrozumienia podstaw transmisji radiowej i efektów występujących kanale radiowym, będzie niewystarczające, by uczestniczy w pełni świadomie mogli projektować i zarządzać tymi systemami. W trakcie tych rozmów padło stwierdzenie, że ludzie zajmujący się utrzymywaniem sieci klasy Enterprise posiadają zwykle umiejętności i wiedzę z zakresu sieci IP i bezpieczeństwa, natomiast zwykle brakuje im wiedzy z zakresu systemów radiowych – czym właśnie kierowaliśmy się przy przygotowywaniu agendy tego szkolenia.

O jakich aspektach mówimy na szkoleniu?

Szkolenie rozpoczynamy od wyjaśnienia podstaw transmisji radiowej i charakterystyki kanału radiowego, zawierając tutaj takie aspekty jak: częstotliwości i pasma, charakterystyka sygnałów, elementy nadajnika i odbiornika, anten i transmisji MIMO, wielodrogowość, tłumienie, interferencja, kodowanie, modulacja, i sposoby transmisji, takie jak DSSS i OFDM czy CSMA. Wspólnym mianownikiem przechodzenia przez ścieżkę systemów radiowych, jest system WiFi, tj. podczas tłumaczenia danego aspektu podajemy praktyczne parametry i implikacje mające zastosowanie właśnie dla sieci Wireless LAN. Po wytłumaczeniu jak i dlaczego działa radio, przechodzimy do wprowadzenia nomenklatury, standardów i podstaw działania systemu WiFi z uwzględnieniem takiej tematyki jak: omówienie warstwy MAC, medium sensing, hidden node problem, listen-before-talk, kolizje, backoff. Następnie przedstawiona jest procedura dostępu do sieci WLAN wraz z potencjalnymi zagrożeniami i związanymi z bezpieczeństwem. Po wstępie rozważamy, różne metody, wady i zalety sposobów zabezpieczania sieci. Kolejne obszary szkolenia to podstawy projektowania i planowania sieci radiowych oraz pomiarów, typów problemów występujących w tych sieciach oraz sposobów ich rozwiązywania. Po otrzymaniu sporej dawki podstaw teoretycznych, przechodzimy do zaprojektowania i skonfigurowania realnej sieci WLAN na urządzeniach CISCO oraz przeprowadzenia pomiarów sieci i rozwiązywania problemów w założonych scenariuszach testowych.

Szczegóły

Aby dowiedzieć się, jak wygląda szczegółowa agenda, kliknij tutaj.

Aby dowiedzieć się, kiedy i gdzie odbędzie się następne szkolenie, kliknij tutaj.

Przykładowe materiały poniżej.

Shadowing

LinkBudget

OFDM Transmission

 

80211ac

 

DCF

 

CiscoAccessControllerGUI

Szkolenie Enterprise Wireless Advanced

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *